Co wspomaga odchudzanie?

Osoby, które chcą pokonać nadwagę, czy otyłość bez końca szukają skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Gdy okazuje się, że dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych skutków, można dodatkowo wspomóc odchudzanie kilkoma sposobami.

Odchudzanie zacznij od badań.

Coraz częściej nadwaga, czy otyłość oprócz złego stylu odżywiania ma swoje źródło w zaburzeniach hormonalnych, czy innych schorzeniach. Warto porozmawiać o tym z lekarzem pierwszego kontaktu i wykonać odpowiednie badania. Gdy mamy pewność, że jesteśmy w pełni zdrowia, jest to bardzo dobra wiadomość, która daje nadzieję, że odchudzanie powinno przebiegać prawidłowo. W przypadku zaburzeń hormonalnych, czy innych chorób ważne jest, by dieta i ćwiczenia były dostosowane do tych jednostek chorobowych. Najlepiej rozpocząć leczenie oraz skonsultować się z dietetykiem, aby ustalił dietę.

Co robić, gdy kilogramy nie lecą w dół?

Nie wolno zaprzestać ćwiczyć, lecz trzeba wiedzieć ile i jak to robić. Rodzaj i intensywność treningów powinny być dostosowane do każdego organizmu indywidualnie, po uwzględnieniu wszystkich ewentualnych schorzeń. Jeśli zmagamy się z dużą nadwagą, najlepiej skorzystać z usług trenera personalnego, który dobierze odpowiedni rodzaj i tempo ćwiczeń. Ich intensywność będzie stopniowo zwiększana.

W przypadku, gdy masa ciała nie spada, pomimo diety i ćwiczeń, przede wszystkim nie wolno odpuszczać i dalej trzymać się zasad zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Warto jednak przyjrzeć się, czy np. wypijana jest odpowiednia ilość płynów. Najlepiej pić wodę niegazowaną małymi porcjami w taki sposób, aby w ciągu całego dnia wypić około 3 litrów płynów. Oprócz wody zalecane jest picie ziół np. pokrzywy, ostropestu plamistego, czystka, melisy, czy rumianku. Są to zioła, które wspomagają detox organizmu.

Ważne jest oczyszczenie organizmu.

Detox organizmu jest możliwy dzięki diecie, ale również dzięki zdrowemu stylowi życia. Zabronione produkty przy oczyszczaniu organizmu z toksyn to: kofeina, alkohol, biała mąka, mleko, czerwone mięso, jajka i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzięki diecie opartej na warzywach, owocach, świeżo wyciskanych sokach, produktach pełnoziarnistych detox organizmu przebiegnie, tak jak powinien. Nie wolno zapomnieć również o piciu wody i naparów ziołowych. Można znaleźć wiele diet oczyszczających organizm z toksyn, a wybór odpowiedniej należy skonsultować z wykwalifikowanym dietetykiem.

Next Post

Jakie są skutki nieodpowiedniej diety?

wt Gru 10 , 2019
Osoby, które chcą pokonać nadwagę, czy otyłość bez końca szukają skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Gdy okazuje się, że dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych skutków, można dodatkowo wspomóc odchudzanie kilkoma sposobami. Odchudzanie zacznij od badań. Coraz częściej nadwaga, czy otyłość oprócz złego stylu odżywiania ma swoje źródło […]