Częste problemy dzieci w wieku przedszkolnym

Przedszkole to wylęgarnia wirusów, tak się zwykle mówi. Oprócz częstszych infekcji górnych dróg oddechowych dzieci „łapią” też inne nieprzyjemne schorzenia, np. owsiki czy zapalenie pęcherza. Czasami przyplącze się także wszawica, którą można nabyć na wakacjach czy w przedszkolu, mimo stosowania najlepszej higieny.

Wszy to wciąż masowy problemem

Wiele dzieci zaraża się wszawicą mimo częstego mycia głowy i zachowywania wysokiego poziomu higieny. Tymczasem problem wciąż jest i trudno sobie z nim radzić, bo dziecko może zarazić się wszędzie poprzez kontakt z rówieśnikami. Wystarczy zetknięcie się głowami,  czy czesanie się czyimś grzebieniem, aby problem stał się rzeczywistością. Można jednak zachować wszelkie środki ostrożności, sprawdzając bardzo często głowę dziecka. Pojawiające się zaczerwienienia i ranki powstałe po drapaniu mogą być dowodem na to, że problemem dziecka stała się wszawica. Trzeba wiedzieć,  że te pasożyty mogą egzystować nawet dwie doby poza skórą człowieka, a wtedy również nietrudno o zarażenie się przy zetknięciu z przedmiotami, na którym się one znajdują. Dlatego też tak ważne jest częstsze sprzątanie mieszkania, co pozwoli wyeliminować ewentualne zagrożenie przedostania się pasożytów do skóry człowieka.

Jak leczyć wszawicę?

Pierwszym krokiem rodziców po zetknięciu się z wszawicą u swoich dziecka powinno być powiadomienie szkoły. Taka postawa zażegna rozprzestrzenianiu się pasożytów i szybszym ich wyeliminowaniu. W każdej dobrej aptece dostępne są dobrej jakości preparaty, które pomogą pozbyć się wszy, ale też ich jaj, czyli  gnid, które są równie niebezpieczne. Trzeba też zaopatrzyć się w specjalny gęsty grzebyk tradycyjny bądź elektryczny.  W domu również powinny zostać zastosowane środki ostrożności, czyli częstsze mycie, pranie i sprzątanie, oraz używanie swoich ręczników oraz środków czystości. Kurację farmaceutyczną należy powtarzać, co ok. 7. dni, aby efekty były optymalne. Trzeba wiedzieć, że nie można stosować jej profilaktycznie, ponieważ wtedy pasożyty uodpornią się na działanie leku.

Wszawica powinna być szynko skonsultowana  i leczona, bo wtedy łatwiej sobie z nią poradzić. Mycie włosów w occie pomoże szybko uporać się ze schorzeniem. Tak samo warto skorzystać z cennych właściwości różnych składników odżywczych, np. czosnku, który w połączeniu z wodą stworzy wyjątkowo skuteczny duet.

Next Post

Co na wrzody?

pon Lis 4 , 2019
Przedszkole to wylęgarnia wirusów, tak się zwykle mówi. Oprócz częstszych infekcji górnych dróg oddechowych dzieci „łapią” też inne nieprzyjemne schorzenia, np. owsiki czy zapalenie pęcherza. Czasami przyplącze się także wszawica, którą można nabyć na wakacjach czy w przedszkolu, mimo stosowania najlepszej higieny. Wszy to wciąż masowy problemem Wiele dzieci zaraża […]