Czy wysłanie dziecka do żłobka to dobry pomysł?

Małe dzieci wymagają szczególnej troski i opieki, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Niestety, dzisiaj wielu ludzi funkcjonuje ciągle pracując, więc na zajmowanie się dziećmi pozostaje niewiele czasu. Od kilku lat niezwykle popularnym rozwiązaniem stały się żłobki dla maluchów od pierwszego roku życia. To prywatne placówki w których wykwalifikowany personel zapewnia naszym najmłodszym fachową opiekę i rozrywkę. Rodzice w tym czasie mogą skupić się na pracy czy innych zajęciach. Kobiety aktywne zawodowo, które są zobowiązane do szybkiego powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze mogą zostawić dziecko pod opieką babci lub sąsiadki. Koszt wynajęcia niani jest ogromny i nie gwarantuje, że obca kobieta w sposób właściwy zajmie się maluchem. Dlatego żłobek to jedyne rozwiązanie. Wiele profesjonalnych przedsiębiorstw dopłaca za zewnętrzną opiekę, by pracownice mogły szybciej wrócić do swoich obowiązków. To bardziej im się opłaca niż szukanie zastępstwa. Menadżerowie nazywają to inwestowaniem w pracownika. Większe firmy same organizują miejsca opieki, często w zasięgu samej placówki, by maluchy były bliżej rodziców.

Jak pobyt w takiej rzeczywistości wpływa na dzieci? Badania pokazują, że dziewczynki oraz chłopcy lepiej się rozwijają przebywając od wczesnych miesięcy życia w towarzystwie innych dzieci. Szybciej przyswajają mowę, umiejętności fizjologiczne i poznawcze.

Żłobek to rozwiązanie przyszłościowe, które idealnie odpowiada na problemy współczesnego świata i zapewnia maluchom lepszy start w dorosłe życie.

Next Post

Gdy pryszcz nas dopada

pon. sierpień 19 , 2019
Małe dzieci wymagają szczególnej troski i opieki, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Niestety, dzisiaj wielu ludzi funkcjonuje ciągle pracując, więc na zajmowanie się dziećmi pozostaje niewiele czasu. Od kilku lat niezwykle popularnym rozwiązaniem stały się żłobki dla maluchów od pierwszego roku życia. To prywatne placówki w których wykwalifikowany personel zapewnia […]