Jak pozbyć się zaskórników?

Drobne ciemne kropki pojawiające się najczęściej wokół nosa, to problem wielu kobiet. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko nastolatek, ale również Pań w wieku dojrzałym. Na skutek zwiększonej produkcji łoju, która może mieć różne przyczyny (zaburzenia hormonalne, zanieczyszczone środowisko, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja), powstają drobne czopy zatykające ujścia gruczołów łojowych. Powstają zaskórniki (wągry), które są widoczne na powierzchni skóry w postaci nieestetycznych drobnych czarnych, brązowych lub cielistych kropek.

Wiele z nas uważa, że rozwiązaniem problemu jest mechaniczne oczyszczanie skóry. Niestety nie jest ono skuteczne, a może jeszcze pogorszyć sytuację, ponieważ wyciskanie zaskórników, może prowadzić do jeszcze intensywniejszego wydzielania łoju przez gruczoły, ponadto sprzyja drobnym rankom, mogącym prowadzić do zakażeń skóry.

Walka z zaskórnikami jest możliwa, ale wymaga czasu i cierpliwości. Kluczem do sukcesu jest codzienna bardzo delikatna pielęgnacja cery środkami przeznaczonymi do skóry wrażliwej. W żadnym wypadku niewskazane jest stosowanie agresywnych silnie wysuszających środków do mycia twarzy. Warto również raz na tydzień wykonać delikatny peeling enzymatyczny, a dwa razy w tygodniu łagodnie oczyszczającą i normalizującą maseczkę z białej lub różowej glinki.

Z pomocą przychodzą też profesjonalne zabiegi w gabinecie. Kosmetolog lub dermatolog może polecić peeling głęboki z użyciem kwasu migdałowego, lub glikolowego. Korzystnym zabiegiem dla Ciebie jest również, regularnie wykonywana mikrodermabrazja.

Najlepszym czasem na intensywne dbanie o cerę i wszelkie zabiegi upiększające jest okres jesienno-zimowy, kiedy nie jesteśmy narażone na silne działanie słońca. Warto dobrze wykorzystać ten czas, aby już wiosną cieszyć się piękną promienną cerą.

Next Post

Czym jest zdrowe żywienie?

pon Wrz 16 , 2019
Drobne ciemne kropki pojawiające się najczęściej wokół nosa, to problem wielu kobiet. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko nastolatek, ale również Pań w wieku dojrzałym. Na skutek zwiększonej produkcji łoju, która może mieć różne przyczyny (zaburzenia hormonalne, zanieczyszczone środowisko, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja), powstają drobne czopy zatykające ujścia gruczołów łojowych. […]