Jak skutecznie uporać się z grypą?

Grypa to ostra choroba wirusowa, której nie można lekceważyć. Niedoleczona grypa grozi poważnym powikłaniom. Objawy powodują silne osłabienie organizmu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Aby zwalczyć grypę, trzeba uzbroić się w cierpliwość i leżeć w łóżku.

Wygrzej się w łóżku.

Wirusy giną pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego najlepiej wygrzewać się w łóżku oraz wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego np. eukaliptusowego. Najlepiej pozostać w łóżku przez kilka dni, ponieważ bardzo ważne jest, aby wyleczyć się do końca. Wychodzenie z domu i kontakty ze zdrowymi osobami grozi nie tylko zarażeniem innych, ale również groźnymi powikłaniami np. zapaleniem płuc lub oskrzeli.

Jak jeszcze się rozgrzać?

Podczas grypy ważne jest, aby przyjmować dużo płynów. Najlepsze będą herbatki rozgrzewające np. z owoców czarnego bzu, malin, liści brzozy, lipy, łopianu, jeżyn lub czarnej porzeczki. Takie napary działają napotnie i rozgrzewająco, podobnie jak kołdra. Do zwykłej herbaty można dodać małą ilość świeżo startego imbiru, który działa przeciwwirusowo i rozgrzewająco. Można również sięgnąć po gotowe herbatki rozgrzewające dostępne w aptekach.

Jak leczyć grypę domowymi sposobami?

Z pewnością warto jeść czosnek, który jest najskuteczniejszym naturalnym antybiotykiem, który skutecznie walczy z wirusami i bakteriami oraz wzmacnia odporność. Podobne działanie wykazuje cebula, którą często wykorzystuje się do przyrządzania domowego syropu z cebuli. Na katar i kaszel warto stosować inhalacje parowe z dodatkiem olejku rumiankowego lub eukaliptusowego. Ból gardła można złagodzić, stosując płukanki z roztworu wody z wodą utlenioną lub solą kuchenną.

Co na grypę z apteki?

Leki stosowane w grypie to najczęściej paracetamol i ibuprofen, który działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Rzadziej jest stosowany kwas acetylosalicylowy, który jest przeciwwskazany u dzieci. Powszechnie stosowane są saszetki rozgrzewające i preparaty wspomagające zwalczanie grypy dostępne w aptece np. Gripovita, Griposan, Sambucol. Warto je używać, ponieważ są skuteczne, pod warunkiem, że w czasie grypy pozostajemy w łóżku i odpoczywamy. Przyjmując leki oraz nie obciążając organizmu fizycznie lub umysłowo, grypa powinna minąć szybciej.

Next Post

Witamina D3 – dlaczego jest tak ważna dla ludzkiego organizmu?

sob. lut 1 , 2020
Grypa to ostra choroba wirusowa, której nie można lekceważyć. Niedoleczona grypa grozi poważnym powikłaniom. Objawy powodują silne osłabienie organizmu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Aby zwalczyć grypę, trzeba uzbroić się w cierpliwość i leżeć w łóżku. Wygrzej się w łóżku. Wirusy giną pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego najlepiej wygrzewać się w […]