Jak wzbudzić zaufanie na spotkaniu biznesowym?

Spotkania w sprawach biznesowych stresują większość z nas. Często decydują o naszej przyszłości zawodowej, akceptacji projektu, czy finansach firmy. Jak wypaść na nich korzystnie i przekonać do siebie zainteresowanych?

Zakładamy, że czegokolwiek spotkanie dotyczy, jesteśmy do niego świetnie przygotowani pod kątem merytorycznym. Teraz tylko obecne na nim osoby muszą poczuć, że można nam zaufać i jesteśmy odpowiednią osobą, na odpowiednim miejscu. Nie da się ukryć, że ogromne znaczenie ma tutaj nasza aparycja. Co zrobić, żeby lepiej wyglądać niekoniecznie kładąc się pod nóż chirurga plastycznego?

  • Dużo pij przed spotkaniem

Zamiast na drogie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, postaw na najtańszy i najbardziej uniwersalny kosmetyk – wodę. Około 20% całej wody w organizmie znajduje się właśnie w skórze. Odpowiednie nawodnienie wpłynie korzystnie na wygląd Twojej skóry i włosów Będą one bardziej elastyczne i rozświetlone. Woda ma też właściwości oczyszczające. Dzięki wypłukiwaniu przez nią toksyn wyglądamy zdrowiej, a nasza cera jest promienna.

  • Wyśpij się

Sen odgrywa ogromną rolę w procesach regeneracyjnych naszego organizmu. Pójście, po zarwanej nocy, na ważne wydarzenie, to poważny błąd. Nie tylko będziemy mniej skoncentrowani i zmotywowani do działania, ale też odbije się to na naszym wyglądzie. Opuchnięte, podkrążone oczy z sinymi cieniami nie są naszą najlepszą wizytówką. Na szczęście, jeżeli już nie udało nam się wyspać, możemy się wspomóc odpowiednimi kosmetykami. Preparaty redukujące cienie i worki pod oczami z linii Remescar, Pharmaceris N, Ziajamed świetnie sprawdzą się w takich sytuacjach. Warto mieć je przy sobie, dzięki czemu zawsze możemy rozświetlić swoje spojrzenie.

  • Przygotuj odpowiednie ubranie

Sprawdź dzień wcześniej, czy stylizacja, na która postawiłaś na pewno jest kompletna. Sytuacja, w której okazuje się, że najlepsza bluzka ma plamę, której nikt nie zauważył po ostatniej imprezie, na pewno nie wpłynie korzystnie na Twoje poczucie komfortu i profesjonalizmu. Warto nawet zwrócić uwagę na materiał, z którego mamy ubranie. Może okazać się, że namęczysz się prasując każdy kant swojego kostiumu, a potem 3 godziny spędzisz w pociągu i jeszcze po drodze trafi się przesiadka w wiosennym deszczu. Czasem warto postawić na praktyczną elegancję. Może nie wyglądać ona jak ostatni krzyk paryskiej mody, ale przynajmniej będzie wygodna i schludna.

  • Postaw na neutralny makijaż

Po pierwsze jest go stosunkowo łatwo poprawić nawet kiedy nie masz zbyt dużo czasu. Po drugie nie obciąża on Twojej cery, która po całym dniu chodzenia pod kilkoma warstwami różnych preparatów może nie wyglądać najświeżej. Po trzecie Twoi rozmówcy nabiorą pewności, że rozmawiają z osobą, która dobrze czuje się w swojej skórze i jest pewna swoich wartości.

Next Post

Jak przetrwać noc podczas choroby?

śr. kwiecień 8 , 2020
Spotkania w sprawach biznesowych stresują większość z nas. Często decydują o naszej przyszłości zawodowej, akceptacji projektu, czy finansach firmy. Jak wypaść na nich korzystnie i przekonać do siebie zainteresowanych? Zakładamy, że czegokolwiek spotkanie dotyczy, jesteśmy do niego świetnie przygotowani pod kątem merytorycznym. Teraz tylko obecne na nim osoby muszą poczuć, […]