Jak zadbać o usta, aby cieszyły zdrowym wyglądem? Jakich kosmetyków używać?

Skóra na wargach jest bardzo delikatna i wrażliwa. Niestety niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę i zapomina o stosowaniu odpowiednich preparatów. Efektem zaniedbania skóra staje się przesuszona, spierzchnięta i często popękana.

Usta są wizytówką człowieka i oprawą do pięknego uśmiechu!

Najwięcej troski trzeba poświęcić swoim ustom w czasie upalnych dni i mrozów. Mocne słońce w połączeniu z wodą (nie tylko morską) może znacznie wysuszyć skórę. Jeśli jest nieodpowiednio nawilżana, szybko straci sprężystość i zacznie piec, a nawet pękać. Aby do tego nie doszło, pamiętaj, aby używać codziennie odpowiednio dobranych kosmetyków. Są to przede wszystkim podręczne pomadki (najlepiej, aby miały filtr przeciwsłoneczny), balsamy i kremy. Przy zakupie zawsze zwracaj uwagę na to, aby były wyprodukowane na bazie naturalnych składników. Utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia to klucz do dobrej kondycji skóry pokrywającej usta. Wybrane kosmetyki powinny działać na kilku poziomach. Nie wystarczy dobra ochrona zewnętrzna i nawilżenie. Wargi muszą zostać odpowiednio nawilżone i dogłębnie odżywione.

Drugi ważny krok to peeling do ust. Musi być bardzo delikatny, aby nie podrażnił skóry na wargach. Usunięcie martwego naskórka jest bardzo potrzebne, aby usta nabrały koloru i zdrowego wyglądu. Możesz też stosować domowe sposoby. Miód lub oliwa to doskonałe antidotum na spierzchnięte usta. Dobrze nawilżą i odżywią skórę.

Plastry na opryszczkę niezbędne do poprawienia kondycji ust po kontakcie z patogenem

Niestety, to właśnie najczęściej na ustach pojawia się opryszczka. Najczęściej dzieje się toi pod wpływem osłabienia organizmu przez infekcję górnych dróg oddechowych. Przeziębienie i opryszczka to bardzo częsty duet. Ta niechciana zmiana na ustach może też wystąpić w czasie wahań hormonalnych. Objawy są naprawdę bardzo uciążliwe i trudno szybko się ich pozbyć. Pieczenie, swędzenie, ból, a po pęknięciu pęcherzyka powstaje nadżerka i trudno gojący się ślad. Kiedy już jednak będziesz zmagać się z wirusem opryszczki, zadbaj o wszelkie środki ostrożności. Nie dotykaj i nie rozdrapuj bolących pęcherzyków. Jedz dużo warzyw i owoców, aby wzmocnić swoją odporność. Stosuj miejscowe leki przeciwwirusowe, które pomogą szybciej rozprawić się z wirusem. Bardzo pomocne są również plastry na opryszczkę, które działają nawet do 12. godzin. Co ważne, na plaster możesz nałożyć makijaż bądź szminkę. Jest to leczenie ciągłe, aż do ustąpienia objawów. Pamiętaj tylko o tym, aby przy aplikacji mieć czyste ręce. Plastry na opryszczkę muszą być naklejone umieszczenie. Tylko wtedy leczenie okaże się skuteczne.

Troska o usta powinna być nieustanna. Zadbaj o delikatną skórę warg nie tylko zimą czy w czasie upalnych dni, ale cały czas. Lepiej cieszyć się z pięknych i zdrowych ust, niż później martwić o przywrócenie im naturalnego blasku. Dbaj również o wzmacnianie organizmu od wewnątrz. Jeśli zaaplikujesz mu dużo witamin i minerałów, wtedy nawet w czasie przeziębienia możesz uchronić suta przed wirusem. Plastry na opryszczkę nie będą ci potrzebne ani żadne inne leki. Profilaktyczne zabiegi pielęgnacyjne będą procentować przez cały rok.

Next Post

Jak sobie radzić z aftami?

śr. Maj 13 , 2020
Skóra na wargach jest bardzo delikatna i wrażliwa. Niestety niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę i zapomina o stosowaniu odpowiednich preparatów. Efektem zaniedbania skóra staje się przesuszona, spierzchnięta i często popękana. Usta są wizytówką człowieka i oprawą do pięknego uśmiechu! Najwięcej troski trzeba poświęcić swoim ustom w czasie upalnych […]