Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka osób w różnym wieku. Czasami przyczyną jest okresowe osłabienie organizmu, jednak zdarza się, że powodem tego stanu może być choroba. W przypadku zauważenia problemu nadmiernego wypadania włosów warto sięgnąć po środki, które zatrzymają ten proces i wzmocnią włosy, także od środka.

Wypadanie włosów procesem naturalnym

Człowiek każdego dnia gubi od 50 do 100 włosów. Wypadanie włosów jest więc procesem całkowicie naturalnym. Powody do niepokoju można mieć w momencie zauważenia nadmiernego wypadania, kiedy włosy wychodzą w zbyt dużej ilości lub problem pojawia się nagle. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Można do nich zaliczyć:

– osłabienie organizmu spowodowane przebytą chorobą, ciążą czy przyjmowaniem leków

– niedobory witamin i minerałów, takich jak np. żelazo czy kwas foliowy

– choroby tarczycy

– choroby takie jak łysienie androgenowe czy plackowate

– silny stres

Podłoże chorób związanych z łysieniem jest różne. Wpływ na rozwój choroby mają czynniki genetyczne, hormonalne i psychiczne. Jeśli problem wypadania włosów pojawi się nagle, a włosy będą wypadać w bardzo dużej ilości, to warto skorzystać z pomocy dermatologa, który zdiagnozuje przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jak wzmocnić włosy i uchronić je przed wypadaniem?

Pierwszym krokiem do wzmocnienia włosów jest odpowiednia, zbilansowana dieta bogata w produkty dostarczające organizmowi witamin C, E, A oraz składników mineralnych takich jak cynk czy żelazo. Warto do diety wprowadzić ryby, zdrowe tłuszcze oraz ciemnozielone warzywa. Od środka kondycję włosów można poprawić stosując preparaty dostępne w aptekach. Zalicza się do nich między innymi: Biotemax, Biotebal 5 czy Biotynox. Zadaniem tego typu produktów jest uzupełnienie niedoborów biotyny, która korzystnie wpływa na proces tworzenia keratyny, a tym samym na wzmocnienie włosów, zapobieganie ich wypadaniu oraz poprawienie ich ogólnej kondycji. Poza odpowiednią dietą i suplementacją preparatów wzmacniających włosy, warto też zadbać o ich właściwą pielęgnację. Włosy można wzmocnić stosując zabiegi takie jak olejowanie, używając naturalnych glinek czy sięgając po maski do włosów, które zapewniają kompleksową pielęgnację i regenerację. 

Next Post

Jak szybko wrócić do formy, czyli jak wyleczyć urazy i kontuzje

wt Lut 25 , 2020
Wypadanie włosów to problem, który dotyka osób w różnym wieku. Czasami przyczyną jest okresowe osłabienie organizmu, jednak zdarza się, że powodem tego stanu może być choroba. W przypadku zauważenia problemu nadmiernego wypadania włosów warto sięgnąć po środki, które zatrzymają ten proces i wzmocnią włosy, także od środka. Wypadanie włosów procesem […]