Jakich kosmetyków NIE używać do pielęgnacji niemowląt

Skóra niemowlęta jest niezwykle delikatna. Dlatego nie należy do jej pielęgnacji używać tych kosmetyków, które przeznaczone są dla osób dorosłych. Niestety, wśród preparatów dla dzieci również znajdują się te, które nie są zbyt odpowiednie. Jakie kosmetyki dla noworodka nie są najlepszym wyborem?

Jakie kosmetyki dla noworodka: nieperfumowane

Szukając kosmetyków odpowiednich do pielęgnacji ciała noworodka, należy pamiętać, aby wystrzegać się tych, które są aromatyzowane. Dodatek substancji zapachowych sprawia, że kosmetyki często uczulają bądź podrażniają skórę. W przypadku skóry tak małych dzieci, która jest niezwykle wrażliwa, problem może pojawić się już po jednym użyciu.

Czy kosmetyki dla noworodka mogą zawierać barwniki?

Pytanie to zadaje wielu świeżo upieczonych rodziców. Odpowiedź jest na nie banalnie prosta: w dobrych kosmetykach dla noworodków barwników nie powinno być. Mogą one działać podobnie jak wspomniane wyżej substancje zapachowe.

Czy w kosmetykach dla noworodków może znajdować się alkohol?

Producenci kosmetyków bardzo chętnie sięgają po alkohol. O ile w przypadku kosmetyków dla dorosłych nie jest on aż tak dużym problemem (mimo tego, że silnie wysusza skórę), o tyle w kosmetykach dla noworodków pod żadnym pozorem nie powinno go być. Alkohol działa silnie drażniąco na skórę, wysusza, narusza barierę ochronną naskórka. Delikatna skóra noworodka bardzo szybko zareaguje na obecność alkoholu we krwi.

Jakie kosmetyki dla noworodka są najlepsze?

Wielu pediatrów zgodnie twierdzi, że rodzice powinni kupować dla swoich dzieci kosmetyki hipoalergiczne. Mianem tym określa się te wszystkie preparaty, które w swoim składzie nie zawierają substancji alergizujących. Sięgając po kosmetyki hipoalergiczne, można być pewnym, że skóra malucha nie zareaguje alergią na kąpiel czy inne zabiegi higieniczne. Wybór tych kosmetyków jest obecnie tak ogromny, że każdy rodzic znajdzie bez problemu ten odpowiedni do oczekiwań i zasobności portfela.

Czy emolienty są odpowiednie dla noworodków?

Kilka lat temu zapanowała w Polsce moda na tak zwane emolienty. Są to preparaty, których zadaniem jest ochrona skóry przed nadmierną utratą wody. Poleca się je w przypadków poważnych problemów skórnych. Powszechnie stosowane są przez osoby dorosłe. Pojawia się jednak pytanie, czy emolienty są odpowiednie dla noworodków. Pediatrzy i dermatolodzy są zgodni co do tego, że emolienty to najlepszy środki dla maluchów. Nie wywołują podrażnień, nie wysuszają skóry. Nie uczulają i są w pełni bezpieczne.

Jakie kosmetyki dla noworodka to pytanie zadawane przez wielu świeżo upieczonych rodziców. Wybór kosmetyków dla dzieci jest dzisiaj tak duży, że podjęcie decyzji co kupić wcale nie jest proste. Udając się do sklepu, warto jednak pamiętać, aby zawsze dokładnie sprawdzić skład kosmetyku przed jego zakupem. Nie wszystkie kosmetyki są bowiem dla noworodków wskazane. Wiele z nich podrażnia, wysusza skórę i wywołuje reakcje alergiczne. Ich stosowanie nie jest dobre dla delikatnej i niezwykle wrażliwej skóry malucha.

Next Post

Zielona kawa – jakie ma właściwości i jak ją pić?

pt. lut 5 , 2021
Skóra niemowlęta jest niezwykle delikatna. Dlatego nie należy do jej pielęgnacji używać tych kosmetyków, które przeznaczone są dla osób dorosłych. Niestety, wśród preparatów dla dzieci również znajdują się te, które nie są zbyt odpowiednie. Jakie kosmetyki dla noworodka nie są najlepszym wyborem? Jakie kosmetyki dla noworodka: nieperfumowane Szukając kosmetyków odpowiednich […]
kawa zielona