Jakie są skutki nieodpowiedniej diety?

Nieprawidłowy sposób odżywiania nie wiąże się jedynie z nadwagą i jej skutkami. Czasem nie ma problemu ze zbędnymi kilogramami, a sposób odżywiania jest nieodpowiedni. Spożywanie słodyczy i innych niezdrowych przekąsek może prowadzić m.in. do infekcji grzybiczej.

Skutki niezdrowej diety- zakażenie grzybicze.

O skutkach złego stylu odżywiania jest głośno, szczególnie o nadwadze i problemach sercowo- krążeniowych z tym związanych. Oprócz tego rodzaju skutków często zdarzają się infekcje grzybicze wywołane przez drożdżaki typu Candida albicans. Mogą one wywoływać nietolerancje pokarmowe, infekcje intymne, pleśniawki i wiele innych dolegliwości. Pleśniawki są zmianami w jamie ustnej, które mają tendencję do namnażania się, co może prowadzić do problematycznych zmian. Objawów zakażenia grzybiczego może być wiele, a winna jest dieta opierająca się na cukrach. Dodatkowo osłabiona odporność może zwiększać ryzyko pojawienia się białego nalotu na języku lub błonie śluzowej jamy ustnej. Tak naprawdę pleśniawki są jednym z objawów większej infekcji grzybiczej układu pokarmowego. Można ja podejrzewać wtedy, gdy pleśniawkom towarzyszą objawy takie jak: niestrawność, bóle w nadbrzuszu, odbijanie, nudności, biegunka. Zakażenia grzybicze są bardzo częstym schorzeniem spowodowanym złym odżywianiem.

Zły styl odżywiania- złe samopoczucie.

Oprócz objawów fizycznych nieprawidłowego odżywiania nierzadko mamy do czynienia ze złym samopoczuciem. Nadmierne spożywanie węglowodanów sprawia uczucie osłabienia, ociężałości, ospałości lub zmęczenia. Często pojawiają się stany depresyjne i spadek motywacji do działania. Nadwaga powoduje, że brakuje pewności i zadowolenia z siebie. Do tych wszystkich objawów często pojawiają się problemy ze snem oraz pogorszenie koncentracji i wydajności.

Złe nawyki żywieniowe- niekorzystny wygląd.

Wynikiem złych nawyków żywieniowych są suche i łamliwe włosy, słabe paznokcie oraz blada i sucha skóra. Nierzadko pojawiają się zmiany skórne w postaci trądziku na twarzy i plecach, a także widoczny staje się cellulit w okolicach ud i pośladków. Cellulit jest efektem nierównomiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz brak właściwego nawodnienia organizmu. Charakterystyczne są także obrzęki na twarzy i w okolicach brzucha- są to efekty spożywania nadmiernej ilości soli. Te wszystkie niekorzystne cechy wyglądu są spowodowane nieodpowiednim odżywianiem.

Next Post

Jak skutecznie uporać się z grypą?

czw Gru 19 , 2019
Nieprawidłowy sposób odżywiania nie wiąże się jedynie z nadwagą i jej skutkami. Czasem nie ma problemu ze zbędnymi kilogramami, a sposób odżywiania jest nieodpowiedni. Spożywanie słodyczy i innych niezdrowych przekąsek może prowadzić m.in. do infekcji grzybiczej. Skutki niezdrowej diety- zakażenie grzybicze. O skutkach złego stylu odżywiania jest głośno, szczególnie o […]