Jakie zioła na hemoroidy?

Hemoroidy choć są tematem tabu, to dotyczą zaskakująco dużej grupy ludzi. Niestety z uwagi na intymność tego problemu i wstyd związany z opowiadaniem o nim, pierwsze objawy są często ignorowane, do mementu aż ból i dyskomfort w codziennym życiu zmuszą chorego do wizyty lekarskiej.

Hemoroidy nazywane też guzkami krwawniczymi to żylaki powstające w okolicy odbyty. Problem nie pojawia się z dnia na dzień, a narasta przez dłuższy czas, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i nie ignorowanie już wczesnych objawów. Wczesne wdrożenie leczenia pozwala pozbyć się hemoroidów za pomocą prostych metod, często naturalnych i domowych. Pozwolenie guzkom rosnąć może skończyć się koniecznością inwazyjnego leczenia i ingerencji chirurgicznej.

Skąd się biorą hemoroidy i jakie dają objawy?

Hemoroidy wynikają z zaburzeń odpływu krwi. Jej nagromadzenie powoduje, że guzek staje się nabrzmiały, twardy i rośnie na zewnątrz lub do wewnątrz odbytu. Zaburzenie przepływu krwi w okolicy odbytu najczęściej jest wynikiem siedzącego trybu życia lub nadmiernego wzrostu wagi. Hemoroidy mogą też dokuczać kobietom ciąży i po porodzie. Ich występowanie koreluje też z niedostateczną podażą błonnika w diecie i problemami trawiennymi, takimi jak przewlekłe zaparcia, czy biegunki. Objawy hemoroidów są bardzo nieprzyjemne i skutecznie utrudniają nie tylko życie codzienne, ale też wprowadzenie zmian, które mogłyby zmniejszyć ich dokuczliwość (np. aktywność fizyczna). Powstawaniu żylaków odbytu zwykle towarzyszy świąd, pieczenie i ogólne uczucie podrażnienia w okolicy odbytu. Hemoroidy mogą pękać, co będzie wiązało się z krwawieniem, a sącząca się z zapalnych guzków wydzielina może dawać uczucie ciągłej wilgoci w okolicy odbytu. Mniej typowymi objawami i pojawiającymi się już w bardziej zaawansowanych stanach są uczucie niezupełnego wypróżnienia się i nietrzymanie stolca związane z podrażnieniem mięśni zwierających odbyt.

Maść na hemoroidy – skuteczne leczenie ziołami

Leczenie hemoroidów jest długotrwałe, ale dobrze dobrane leki przyniosą ulgę od razu po użyciu. Większość środków na żylaki odbytu ma działanie miejscowe, więc stosować można krem, nasiadówkę, czopek lub maść na hemoroidy. W początkowym etapie leczenia bardzo wysoką skuteczność wykazują preparaty ziołowe o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym. Dobra maść na hemoroidy zawiera w swoim składzie substancję przeciwzapalną i przeciwświądową np. tribenozyd i lidokaidę, która ma silne właściwości znieczulające i chwilę po aplikacji uśmierza ból. W przypadku krwawień lekarz może przepisać diosminę, która uszczelni naczynia krwionośne przez co prawdopodobieństwo pęknięcia i krwawień będzie mniejsze.

Next Post

Jakich kosmetyków NIE używać do pielęgnacji niemowląt

wt. lut 2 , 2021
Hemoroidy choć są tematem tabu, to dotyczą zaskakująco dużej grupy ludzi. Niestety z uwagi na intymność tego problemu i wstyd związany z opowiadaniem o nim, pierwsze objawy są często ignorowane, do mementu aż ból i dyskomfort w codziennym życiu zmuszą chorego do wizyty lekarskiej. Hemoroidy nazywane też guzkami krwawniczymi to […]
jakie kosmetyki dla noworodka