Kaszki dziecięce w zdrowej diecie Twojego dziecka

W diecie półrocznego niemowlaka pojawiają się różnego rodzaju kaszki, które są pyszne i zdrowe. Trudno jest wyobrazić sobie rozszerzanie diety niemowlaka bez kaszek, ponieważ zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralna wzrastają, a kaszki zapewniają wszystkie składniki, jakich potrzebuje mały organizm.

Jakie są najważniejsze zalety kaszek dla niemowląt?

Kaszki są idealnym, cennym źródłem węglowodanów m.in. skrobi, błonnika pokarmowego, białka roślinnego, witamin z grupy B oraz składników mineralnych np. żelaza, miedzi, magnezu. W diecie półrocznego niemowlaka powinny znajdować się zboża, które należy wprowadzać stopniowo. Kaszki zbożowe są najlepszym sposobem wprowadzania do diety zbóż, zarówno tych zawierających gluten, jak i bezglutenowych.

Ważną zaletą kaszek dla dzieci jest również to, że są bardzo smaczne i występują w wielu smakach. Nowe smaki do diety maluszka trzeba wprowadzać stopniowo, a w przyszłości można dodawać do kaszki także owoce. Pierwszą kaszkę do diety dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym można wprowadzić już w wieku czterech miesięcy. Najlepsza będzie wtedy kaszka bezglutenowa, którą można podawać również dzieciom uczulonym na białko mleka krowiego.

Kaszka bezmleczna- w jaki sposób ją przygotować, by smakowała maluchowi?

Kaszka bezmleczna jest wskazana dla niemowląt, które są uczulone na białko mleka krowiego. Taką kaszkę można oczywiście przygotować na wodzie, jednak aby smakowała lepiej, warto ją przygotować na odciągniętym mleku mamy. Kaszka bezmleczna może być z glutenem lub bez, dlatego jest najlepszym produktem dla niemowląt uczulonych na gluten. Wystarczy dodać do kaszki odrobinę wody, mleka modyfikowanego lub mleka mamy. Wszystko zależy od upodobań i potrzeb każdego malucha. Większość kaszek bezmlecznych nie zawiera również cukru, co jest dużym plusem, gdyż kaszki mleczne z reguły są słodzone. Gdy przyszedł odpowiedni czas na wprowadzenie do diety malucha owoców, warto podać je właśnie z kaszką. Taki posiłek najlepiej smakuje większości niemowlakom.

Jak wybrać idealną kaszkę dla niemowlaka?

Przede wszystkim należy sprawdzać skład kaszek- niektóre z nich mogą zwierać składniki, które niekoniecznie są wskazane dla małych dzieci. Wybierając kaszkę dla niemowlaka, warto sięgać po tę, która zawiera cukry naturalnie występujące w produkcie, pochodzące ze zbóż, owoców czy mleka. Jeżeli kaszka nie ma w składzie: cukru, sacharozy, miodu, syropu glukozowego, fruktozy czy innych cukrów dodanych, można bez obaw ją kupić i podawać maluchowi, dosładzając ją jedynie owocami, czyli naturalnym źródłem cukru.

Next Post

Kiedy warto suplementować witaminę D?

pon wrz. 28 , 2020
W diecie półrocznego niemowlaka pojawiają się różnego rodzaju kaszki, które są pyszne i zdrowe. Trudno jest wyobrazić sobie rozszerzanie diety niemowlaka bez kaszek, ponieważ zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralna wzrastają, a kaszki zapewniają wszystkie składniki, jakich potrzebuje mały organizm. Jakie są najważniejsze zalety kaszek dla niemowląt? Kaszki są idealnym, […]