Leki prosto z pasieki

Miód oraz inne produkty pszczelarskie mogą pomóc nam w walce o zdrowie, a jako leki wspierają nas w walce z licznymi chorobami. Od wieków cenione leki z pasieki do dziś stanowią cenne wsparcie. Mimo nowatorskich leków i preparatów tworzonych w laboratoriach zainteresowanie tymi niezwykłymi darami natury nie maleje. Z jakich możliwości można skorzystać? Kiedy miód medyczny oraz kit pszczeli mogą się okazać cennymi sojusznikami?

Miód medyczny – cudowny lek w pigułceMiód medyczny to niezwykła forma miodu, z której wyjątkowych właściwości bardzo chętnie korzysta medycyna. Ten preparat miodowy to miód przetworzony, który ma wyjątkowo silne właściwości antybakteryjne. Może być on w powodzeniem stosowany do celów leczniczych, a szczególnie skuteczny okazuje się w leczeniu trudnych ran. Na czym polega jego moc?

Miód medyczny zyskał uznanie przede wszystkim jako skuteczny pogromca bakterii i zarazków – nawet tych, które uchodzą za trudnych przeciwników. Te właściwości miodu mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy poważniejszych ranach, odleżynach i innych dolegliwościach skórnych. Kompresy z udziałem miodu medycznego nie tylko pozwalają zwalczyć bakterie, ale są też doskonałym narzędziem do walki ze stanami zapalnymi.

Jak wykorzystać kit pszczeli?Oprócz miodu medycznego wielką popularnością cieszy się kit pszczeli. I on doskonale radzi sobie w walce z bakteriami i trudnymi do pokonania zarazkami. Kit taki jest z powodzeniem stosowany w przypadku chorób jamy ustnej, przy czym szczególnie skuteczny okazuje się w walce z zapaleniem dziąseł oraz aftami. Jest też stosowany w walce z grzybicą skóry. W ostatnich latach lekiem tym zainteresowała się ginekologia. Tu seria przeprowadzonych w 2005 roku w Wiedniu badań wykazała, że kit pszczeli może pomagać w walce ze stanami zapalnymi pochwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Skurcze nóg i zespół niespokojnych nóg

czw. maj 30 , 2019
Miód oraz inne produkty pszczelarskie mogą pomóc nam w walce o zdrowie, a jako leki wspierają nas w walce z licznymi chorobami. Od wieków cenione leki z pasieki do dziś stanowią cenne wsparcie. Mimo nowatorskich leków i preparatów tworzonych w laboratoriach zainteresowanie tymi niezwykłymi darami natury nie maleje. Z jakich […]