Zadbaj o swoje paznokcie

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto by były w dobrej kondycji. Mówiąc o dłoniach, nie wolno zapomnieć o paznokciach, które powinny być twarde, gładkie i wypiłowane. Kobiety lubią mieć pomalowane paznokcie, lecz wystarczy użyć odżywki do paznokci, która zapewni im estetyczny wygląd.

Jak dbać o paznokcie każdego dnia?

Bardzo ważne jest, by chronić dłonie i paznokcie, używając rękawiczek podczas sprzątania, prac w ogrodzie, czy zimą, gdy jest mróz. Działanie detergentów powoduje, że paznokcie stają się kruche i łamliwe, dlatego najlepiej zakładać rękawiczki przed każdym myciem naczyń. Należy używać kremów do rąk, po każdym myciu, a dzięki temu skóra dłoni oraz paznokcie będą nawilżone. Najlepiej wybrać krem zawierający ekstrakty roślinne, masło shea, aloes, glicerynę lub mocznik. Raz w tygodniu warto zrobić peeling dłoni, który usunie martwy naskórek i wygładzi skórę dłoni i wokół paznokci.

Jak robić manikiur?

W problemie grubych skórek wokół paznokci warto stosować olejek przeznaczony do tego celu. Dzięki temu skórki staną się miękkie i łatwiej będzie można się ich pozbyć. Usuwanie skórek powinno odbywać się cążkami oraz drewnianym patyczkiem. Paznokcie piłuje się papierowym pilnikiem, a jeśli są grube, można je skrócić obcinaczem do paznokci lub nożyczkami. Aby zregenerować i utwardzić płytkę paznokci trzeba nakładać na nie odżywkę, zawierającą wapń, tytan, lycrę, prowitaminę B5 i witaminę E. Odżywkę trzeba stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Na koniec zostaje wybór koloru lakieru do paznokci. Lakierów do paznokci używa wiele kobiet, lecz nie jest to niezbędne, aby paznokcie wyglądały estetycznie i zdrowo. W przypadku, gdy nie mamy umiejętności ani czasu na wykonanie manikiuru, trzeba udać się do salonu kosmetycznego.

Co jeszcze wpływa na zdrowe paznokcie?

Na stan paznokci wpływa nasza dieta, która często jest mało zróżnicowana i brakuje w niej wielu cennych elementów. Dlatego warto sięgać po suplementy, które wpływają na kondycję paznokci. W produktach wspomagających paznokcie powinny się znaleźć składniki takie jak: biotyna, aminokwas siarkowy, ekstrakty z pokrzywy, skrzypu polnego, MSM, kwas pantotenowy, cynk, witamina A. Zaskakującym składnikiem jest MSM, który jest rodzajem siarki, najlepiej przyswajalnym przez organizm człowieka oraz ma wiele dobroczynnych właściwości. Udowodniono, że MSM łagodzi bóle stawów, mięśni, a także wzmacnia kondycję włosów i paznokci. W żywności jest go niewiele, dlatego zaleca się suplementację tego składnika.

Next Post

Czy dieta bezglutenowa faktycznie jest dla nas odpowiednia- jak to sprawdzić?

pt Lis 22 , 2019
Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto by były w dobrej kondycji. Mówiąc o dłoniach, nie wolno zapomnieć o paznokciach, które powinny być twarde, gładkie i wypiłowane. Kobiety lubią mieć pomalowane paznokcie, lecz wystarczy użyć odżywki do paznokci, która zapewni im estetyczny wygląd. Jak dbać o paznokcie każdego dnia? Bardzo ważne […]